Sarokból, torokra
Az Integritás Hatóságról korábban e sorok írója is fanyalgott: az indulása egy agyrémnek tűnt, hogy az EU nyomásra az orbáni maffia belement egy maffiaellenes ügynökség létrehozásába.
Teljes mértékben veszélyesnek találja az Európai Unió „zöld” energiapolitikáját az Analyst nevű görög kutatóközpont, hiszen azon túlmenően, hogy érthetetlen szabályokat ír elő a kontinensen lévő államok számára, a blokk még a nemzetközi geopolitikai játszmáknál sincs egyáltalán képben. Az intézet úgy véli, hogy mindez beláthatatlan eredményekkel lehet az európai lakosok számára.
Ahogyan arról beszámoltunk a Makronómon, a görög kutatóintézet még novemberi elemzésében kritizálta unió „zöld agendáját” és a blokk ezzel kapcsolatos döntéseit, hiszen ahogyan kiemelték, olyan döntésekről van szó, amelyek bár hosszabb távon a bolygó megmentését célozzák,
A kritizált program az idei Egyesült Nemzetek (ENSZ) éghajlatváltozási konferenciáján (COP26) született, ahova 200 országból érkeztek képviselők 120 politikai vezető társaságában. Az Analyst ezzel kapcsolatban két kérdést szegezett az uniónak cikkében::
- E szűk csoport valóban képviseli a világ népeinek akaratát?
- Léteznek-e olyan legitim kutatások, amelyek alátámasztják, hogy megvalósítható a COP26, valamint az EU által azon kitűzött cél, miszerint a hőmérséklet-emelkedést 1,5 Celsius-fokkal kellene mérsékelni 2030-ig?
Az intézet kiemeli, hogy az Európai Unió a világ összkibocsátásának „csak” a 8 százalékért felelős. Hozzáteszik, hogy bizonyos „zöld” politikákat Görögországnak is követnie kell, miközben
Az Analyst arra is rámutat, hogy az ENSZ hírhedt konferenciáján nem vett részt Oroszország és Kína, annak ellenére, hogy az ázsiai gigász az utóbbi időszakban megduplázta szén-importját Ausztráliából. Ha pedig nem így tennének, akkor megemelkednének az importköltségek ás az áruhiányok, jelenik meg az elemzésben.
Az intézet szerint nem is csoda, hogy
Ez az arány Görögországban még kisebb, ahol a görög embereknek a „trojka” megszorító gazdaságpolitikáját kellett elszenvednie, hangsúlyozza az intézet.
Az agytröszt keményen bírálta a „Fit for 55” energiacsomag néhány pontját is, hangsúlyoztuk korábban a Makronómon. Egyrészt, a javaslatok közé tartozik a megújuló energiaforrásokra való támaszkodás arányának növelése 32 százalékról 40 százalékra. Az intézet felveti a kérdést, hogy
Felvetik, hogy az irányelvben nincsenek célkitűzések a csomagolóanyagok tekintetében. Miért is?
Azt is bírálják, hogy egy labirintusszerű tőzsde jött létre a szennyezőanyagok kibocsátására, ami végül a költségek növekedéséhez vezetett.
Ezen túlmenőenaz unió geopolitikai szerepe is rendkívül káros hatással van a kontinens lakosai számára, hangsúlyozza az agytröszt legfrissebb energiaügyi elemzésében.
Az Analyst ugyanis kiemeli, hogy míg az EU az Egyesült Államok befolyása alatt dönt általában és folytatja az Oroszországgal szembeni ellenséges magatartást, addig Putyinék Kínával kötöttek üzletet egy új gázvezeték felépítésére.
A „Power of Siberia 2” csővezetékről van szó, amelyet 2024-ben kezdenek majd építeni és Mongólián keresztül szállíthat földgázt egyesen Kína közepébe. A vezeték tulajdonképpen a „Power of Siberia 1” kiegészítőjeként születne meg, 2.200 kilométer hosszúsággal és 50 milliárd köbméternyi földgázt lenne képes szállítani az ázsiai gigász felé.
Ez pedig geopolitikailag egy kiemelkedően fontos tény, hiszen az
jelenik meg az elemzésben.
A kutatóközpont hozzáteszi, hogy természetesen az ázsiai gigász felé irányuló mennyiség nem fogja helyettesíteni az európai piac által kiváltott keresletet, viszont az oroszok számára az a fontos, hogy Kína egy olyan ország, amely nem változtat a döntésein és nem függ az USA és az EU beállítottságától.
Az Analyst elemzése végén kiemeli, hogy egyértelmű, hogy az Európai Unió nem szuperhatalom, sem katonai, sem energetikai szempontból, miközben egy
még csak nem is figyelmeztetve polgárait az óriási költségekre, amelyeket a „zöld átmenet” okoz, és amely költségeket a csőd szélén álló államoknak kell elszenvedniük.
Az Analyst szerint Oroszország geopolitikai változásai miatt az EU rendkívül nehéz helyzetbe kerülhet sok különböző szemszögből, ami nagy társadalmi nyugtalanságot és felkelést okozhat, beláthatatlan eredményekkel.